Nasze Muzeum na Węgrzech - wydajemy przewodnik po historii Polski!

Fot. Stowarzyszenie "WSPÓLNOTA POLSKA"

Od 13 do 15 października reprezentowaliśmy nasze Muzeum w Wyszehradzie, w ramach II Europejskiej Konferencji Metodycznej "Splecione dzieje, czyli Poska i Polacy w historii Europy i Świata". Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie "WSPÓLNOTA POLSKA" oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia "WSPÓLNOTA POLSKA".

Podczas konferencji, której jesteśmy partnerami merytorycznymi, nasze Muzeum reprezentowali:

• dr Michał Bogacki (Dyrektor MPPP w Gnieźnie)
  • Halina Kowalska (Specjalistka ds. koordynacji wydarzeń)

Bardzo ważnym wydarzeniem było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Stowarzyszeniem "WSPÓLNOTA POLSKA", Instytutem Pamięci Narodowej i naszym Muzeum w sprawie powołania zespołu ds. opracowania "Przewodnika po historii Polski" w szkołach polonijnych.

Program konferencji do pobrania TUTAJ.

#historia #Budapeszt #szkoły #konferencja