Gniezno w PRL-u

fot. MPPP w Gnieźnie

Wystawa powstała specjalnie z okazji gnieźnieńskiej Nocy Muzeów 2017, która odbyła się pod hasłem „Gniezno w PRL-u”. Prezentowane na niej obiekty są własnością mieszkańców Gniezna, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami. Wystawę oglądać można było w holu głównym Muzeum do 18 czerwca 2017 r.

Przedmioty pokazane na wystawie tworzyły obraz jedynie fragmentu najnowszej historii miasta. Były jak kartki wyrwane z kalendarza, każdy z osobna opowiadał o jakimś wydarzeniu, ludziach i miejscach. Uzupełnieniem ekspozycji były obiekty pochodzące ze zbiorów naszego Muzeum, które od wielu lat opracowuje materiały związane z wielowiekową historią miasta. Pokazaliśmy róznież fotografie nagrodzone w muzealnym konkursie „Gniezno w PRL-u”.

Wystawa powstała we współpracy z Klubem Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Celem Klubu jest pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa i jego upowszechnianie. Każdego, kto chce do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy! Kontakt: przyjaciele@muzeumgniezno.pl

Zachęcamy do pobrania QUIZU "Kolekcjonerzy w Muzeum", który opracował Rafał Wichniewicz (Członek Klubu Przyjaciół MPPP w Gnieźnie) - do pobrania TUTAJ

____________________________________________________________________________

Kuratorzy wystawy:
Magda Robaszkiewicz (Dział Obsługi Wystaw i Edukacji MPPP w Gnieźnie)
Jakub Magrian (Dział Naukowy MPPP w Gnieźnie)

Osoby użyczające obiekty na wystawę:
Rafał Wichniewicz

Leszek Kabaciński
Beata Zielińska-Tubacka
Michał Stępniewski
Irena Filipiak