Nasze Muzeum wyróżnione w konkursie na wydarzenie muzealne roku IZABELLA 2016!

Od lewej: Dariusz Stryniak i Tomasz Janiak (Dział Naukowy MPPP w Gnieźnie),
Adam Bąkowski (Bilbioteka MPPP w Gnieźnie)  oraz dr Michał Bogacki (Dyrektor MPPP w Gnieźnie).
Są to jedne z osób odpowiedzialnych za wyróżnione w konkursie IZABELLA, działania. Fot. MPPP w Gnieźnie

22 maja 2017 r. w Muzeum – Zamku Górków w Szamotułach, Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego – wręczył nagrody IZABELLA 2016. Jest to wyraz uznania dla najważniejszych wydarzeń muzealnych roku w Wielkopolsce oraz ich twórców. Nasze Muzeum zostało wyróżnione dwukrotnie – za wystawę mobilną "Chrzest 966. U źródeł Polski" oraz publikację "Architektura sakralna w początkach państwa polskiego (X-XIII wiek)".

Jest nam bardzo miło poinformować Was o tym, że w tym roku zostaliśmy wyróżnieni w dwóch kategoriach:

Podejmujemy wiele działań, z których jesteśmy bardzo dumni. Tak prestiżowe wyróżnienie, które otrzymaliśmy w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce – IZABELLA, to dla nas ogromny zaszczyt. Ostatnio naszą wystawę o Chrzcie Polski otworzył Gubernator Stanu Illinois Bruce Rauner w Chicago. Pokazywaliśmy ją w wielu krajach poza granicami Polski i cały czas ekspozycja jest prezentowana w różnych miejscach naszego kraju.

Wyróżniona publikacja spotkała się z uznaniem wśród wielu zainteresowanych czytelników, a Daina Kolbuszewska pisze o niej na portalu kulturaupodstaw.pl tak:

Dla każdego, kto interesuje się początkami państwa polskiego, książka jest lekturą obowiązkową, choć niełatwą.

IZABELLA jest prestiżowym konkursem wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 r. Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Konkurs na trwałe wpisał się w kulturalny krajobraz regionu. Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłym roku nasze działania zostanie również nagrodzone!

#Izabella #nagroda #konkurs #wystawa #publikacje