Rodzinna niedziela w Muzeum - gry planszowe

Kafel gotycki ze zbiorów naszego Muzeum przedstwiający popularnę grę "młynek" oraz pionki do gry różnych muzeów, fot. MPPP w Gnieźnie

Kolejną już rodzinną niedzielę z planszówkami zorganizowaliśmy razem z Klubem Fantastyki Fanstasmagoria. Wspólne granie odbyło się 5 lutego od godz. 11.00-13.00 na "WYSTAWIE ZABAWEK" w naszym Muzeum. Tym razem zagraliśmy we współczesne gry.

Gry planszowe w ostatnich latach szturmem zdobyły polskie rynki. Ich oferta jest ogromna – od gier towarzyskich, poprzez rodzinne, aż do logicznych i kooperacyjnych. Oprócz dobrej zabawy uczą graczy tego, jak godnie wygrywać i przegrywać, jak współpracować i jak rywalizować. Pokazują, że najlepsza zabawa to taka, gdy spędzamy czas z innymi, a nie przed komputerem czy telewizorem.

Do wspólnego, rodzinnego grania zaprosiliśmy wspólnie z  Klubem Fantastyki Fantasmagoria, który już od pięciu lat promuje w Gnieźnie fantastykę we wszystkich jej odsłonach. Wolontariusze uczyli zasad gier oraz polecali najlepsze tytuły. Przyjdźcie i przekonajcie się, że gry planszowe to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, znajomych i przyjaciół!

#planszówki #gry #weekend #CzasWolny