13 pomysłów na Gniezno i okolice - nowy przewodnik!

fot. MPPP w Gnieźnie

Planujecie zwiedzić Gniezno? Warto zaopatrzyć się w ten przewodnik, który został wydany przez Powiat Gnieźnieński. "13 pomysłów na Gniezno i okolice." jest dziełem siedmiu autorów związanych z naszym regionem - my szczególnie polecamy tekst Jakuba Magriana z pracowni historycznej naszego Muzeum.

Przewodnik to idealna pozycja książkowa dla tych, którzy chcą samodzielnie zwiedzić Gniezno - trafić do miejsc najważniejszych, zetknąć się z fascynującymi wątkami lokalnej historii i tożsamości, a także z najciekawszymi postaciami i opowieściami tej ziemi. Przewodnik jest fachowym, a jednak nie narzucającym się wsparciem - nie jest to kolejna "przegadana" książka o naszym regionie - zawiera podane w możliwie krótkiej formie informacje przydatne zwiedzającym o różnych zainteresowaniach.

Przewodnik zawiera:

• sylabus miejsc
  • informacje historyczne
  • cytaty literackie
  • ciekawostki
  • porównania do innych miejsc/wydarzeń historycznych
  • anegdoty
  • legendy
  • mapy

oprawa miękka, 181 s.
cena: 10,00 zł (dostępny także w kasie naszego Muzeum oraz w punkcie informacji turystycznej)

Zamów przewodnik: