Wielkopolska Press Photo 2016

Pan Marek Lapis oprowadził nas po wystawie jako przedstawiciel jury konkursu, fot. MPPP w Gnienie

19 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 w holu głównym Muzeum odbył się wernisaż wystawy fotograficznej WIELKOPOLSKA PRESS PHOTO 2016. Po raz kolejny najlepsi fotografowie zostali wyróżnieni w tym prestiżowym konkursie, który jest wielkopolskim odpowiednikiem słynnych na całym świecie nagród WORLD PRESS PHOTO.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu jest organizatorem Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Press Photo”, który od 2000 r. jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Sprzyja gromadzeniu dokumentacji fotograficznej z życia naszego regionu i współuczestniczy w budowaniu tożsamości współczesnej Wielkopolski.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu akces zgłosiło 75 uczestników przysyłając ponad 1000 fotografii. Jury pod przewodnictwem znanego gnieźnieńsko-poznańskiego fotoreportera – Marka Lapisa, oceniło nadesłane prace, kwalifikując blisko 200 do pokonkursowej wystawy. Dawid i Waldemar Stube - znani fotografowie z Gniezna - zostali wyróżnieni w kilku kategoriach i wszystkie te zdjęcia będziecie mogli na wystawie do 26 lutego 2017 r. w naszym Muzeum!

Od lewej: Marek Lapis, dr Michał Bogacki, Władysław Nielipiński, fot. MPPP w Gnieźnie
Marek Lapis, fot. MPPP w Gnieźnie
fot. MPPP w Gnieźnie
Marek Lapis podczas oprowadzania, fot. MPPP w Gnieźnie