Magda Robaszkiewicz

Kierownik Działu Obsługi Wystaw i Edukacji

e: magda.robaszkiewicz@muzeumgniezno.pl
t: 61 426 46 41 w. 209 | 503 074 307

Dobre samopoczucie i zadowolenie zwiedzających odwiedzających naszego Muzeum to główne zadanie działu, którym kieruje. W skład jej zespołu wchodzą osoby z pracowni edukacyjnej i obsługi.

Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Historia sztuki oraz studia podyplomowe Muzealnictwo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Public relations na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2006 roku pracuje w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W tym czasie zrealizowała wiele projektów edukacyjnych, m.in. Dotknij historii. "Radiowe spotkania z Muzeum Początków Państwa Polskiego", "Z przodu Muzeum, z tyłu Liceum", "W gnieźnieńskim grodzie. Aplikacja mobilna w 3D i rozszerzonej rzeczywistości". Angażuje się również w organizację wystaw i wydarzeń popularyzatorskich. Jest pomysłodawczynią i koordynatorem Klubu Przyjaciół Muzeum.

Wybrana bilbiografia:

Artykuły:

• W poszukiwaniu tożsamości miejsca. O nie-projekcie „Z przodu Muzeum, z tyłu Liceum”, w: Angażując publiczność. Partycypacja w muzeach i pozostałych instytucjach kultury, materiały pokonferencyjne Forum Edukatorów Muzealnych, red. Andrzej Białkowski, Łódź 2015, s. 10-13.
  • Być bliżej historii, w: Poradnik metodyczny. Edukacja kulturowa, t. 3, red. Karolina Sikorska Poznań 2016, s. 70-89.
  • Historia na wyciągnięcie ręki. Aplikacje mobilne jako narzędzie edukacyjne, „Edukacja i dialog. Czasopismo liderów edukacji” 9/10, 2016, s. 63.
  • Wystawa zabawek, czyli archeologia dzieciństwa dla każdego, „Rocznik Muzeum Początków Państwa Polskiego”  2, 2016, s. 358-377.

#MagdaRobaszkiewicz #kierownik #edukacja #wystawy