Architektura sakralna w początkach państwa polskiego (X-XIII wiek)

My już czytamy! fot. MPPP w Gnieźnie

Nowa publikacja Architektura sakralna w początkach państwa polskiego (X-XIII wiek) w specjalnej cenie - tylko dla użytkowników naszego newslettera!

cena dla użytkowników newslettera Muzeum: 54,00 zł
na podstawie wysłania zamówienia z adresu e-mail, który jest zapisany na naszym NEWSLETTERZE
prosimy o zapis w tytule maila: "ZAMÓWIENIE (NEWSLETTER)"

Zapisz się do newslettera TUTAJ

cena bez zniżki: 60,00 zł

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 208 | e: danuta.gasiorowska@muzeumgniezno.pl

"Architektura sakralna w początkach państwa polskiego (X-XIII wiek) jest kolejną wydaną przez nasze Muzeum publikacją dotyczącą architektury średniowiecznej w jej rozmaitych aspektach. To efekt zorganizowanej w 2015 roku, czwartej już konferencji poświęconej tak ważkiemu z punktu widzenia dziedzictwa kulturowego i nie tylko zagadnieniu. Zapoczątkowane w 2003 roku w naszym Muzeum spotkanie badaczy reprezentujących różnorodne dziedziny wiedzy traktujące o przeszłości jest jednym z nielicznych cyklicznych tego typu wydarzeń w naszym kraju skupionych na problematyce architektury w okresie średniowiecza (...).

Zasadniczą część naszego wydawnictwa stanowią dwadzieścia trzy artykuły poświęcone wielorakim aspektom dotyczącym przewodniej tematyki - architektury sakralnej w początkach państwa polskiego. Ich autorzy reprezentują różnorodne dyscypliny naukowe i ośrodki badawcze, stanowią przekrój kilku pokoleń badaczy, tym samym ukazują zróżnicowane podejście do omawianej problematyki (...)."

dr Michał Bogacki, Słowo wstępne

_______________________________________________________________________________________

Architektura sakralna w początkach państwa polskiego (X-XIII wiek)
redakcja: Tomasz Janiak, Dariusz Stryniak