Kolekcjonowanie zabawek - warsztaty dla dorosłych

Fragment kolekcji odkrytej przez Korę Kowalską, fot. K. Kowalska

14 stycznia o godz. 15.00 odbyły się w naszym Muzeum kolejne warsztaty dla dorosłych w ramach "WYSTAWY ZABAWEK". Tym razem dowieciedzieliśmy się w jaki sposób kolekcjonować przedmioty, których historie, a nie wartość rynkowa, są najważniejsze. Warsztaty poprowadziła Kora Kowalska (polecamy: od rzeczy skład), dla której zbieractwo stało się sposobem na życie.. To było wyjątkowe spotkanie!

Kora Kowalska jest archeolożką i kulturoznawczynią. Dlaczego została kolekcjonerką i od kiedy zaczęła zbierać?

Zaczynałam, jak niemal każde dziecko z pokolenia lat 80. od znaczków, monet, skamielin i historyjek z gum balonowych Donald. Dość szybko jednak przestawiłam się na stare dewocjonalia, zabawki i tzw. kicz. Z czasem zaczęło to ewoluować i dziś chyba łatwiej wymienić rzeczy, których nie zbieram.

Fragment wypowiedzi K. Kowalskiej z wywiadu na kultura.trojmiasto.pl

Na warsztatach każdy z uczestników przyjrzał się się przyniesionym przez siebie przedmiotom okiem zbieracza/kolekcjonera i wyeksponował historie tych rzeczy, które w ramach warsztatów zostały wyeksponowane przez uczestników w formie przestrzennego kolażu.

Jak kolekcjonować? Warsztaty dla dorosłych, fot. MPPP w Gnieźnie

#kolekcje #kolekcjonowanie #WystawaZabawek