”Rodzinna niedziela w Muzeum - świąteczne prezenty”

fot. MPPP w Gnieźnie

11 grudnia od godz. 11.00-15.00 małe i duże dzieci miały okazję uczestniczyć w kolejnej "Rodzinnej niedzieli w Muzeum". Była to druga warsztatowa niedziela dla rodzin, którą zorganizowaliśmy w ramach naszej nowej ekspozycji czasowej - "WYSTAWIE ZABAWEK".

Zaprosiliśmy całe rodziny do uczestniczenia w specjalnie przygotowanych przez pracownię edukacyjną na tą okazję warsztatach. Dzieci i dorośli chętnie stworzyli własne ozdoby i opakowania na prezenty. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się losowanie nagród - tym razem udało się wręczyć dzieciom prezenty dzięki uprzejmości firmy JUMBO. W programie "Rodzinnej niedzieli w Muzeum" znalazło się także miejsce na kiermasz mądrych zabawek i ręcznie robionych ozdób oraz bombek. Wyjątkowe trzy stoiska zdobiły muzealny hol, a były to stanowiska:

•     PIKININI.PL - coś więcej niż zabawki! Sprawdź TUTAJ
  •     MOBILNY MISZ-MASZ - zabawki i ozdoby świąteczne handmade! Sprawdź TUTAJ
  •     KADPOL - bombki produkowane od 1991 roku! Sprawdź TUTAJ
  •

Dorośli mieli okazję obejrzeć film TOYS, reż. A. Wolski (dokument o tym, jak i czym bawiły się dzieci w czasach realnego socjalizmu

Film Wolskiego jest o tym, jak polskie dzieci ery komunizmu za pomocą patyków i drutu uczyły się niezależności i samodzielnego myślenia.

culture.pl

Dziękujemy za tak liczne przybycie i jak zwykle już teraz zapraszamy na kolejną rodzinną niedzielą, w styczniu.

Redaktor Radia Gniezno i nasi Goście - czekamy na relację! fot. MPPP w Gnieźnie
Jak widać dorośli także byli zaangażowani, fot. MPPP w Gnieźnie
fot. MPPP w Gnieźnie
Albert Kozłowki z Fabryki bombek KADPOL chętnie korzystał z brokatu, fot. MPPP w Gnieźnie