”Chrzest 966. U źródeł Polski” i wizyta Muzeum w Chicago

Dyrektor MPPP w Gnieźnie, dr Michał Bogacki, uczestniczył w uroczystym otwarciu wystawy w Chicago.

14 października nasza mobilna wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski" została pokazana w Polskiej Szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chicago! Ekspozycja została premierowo udostępniona uczniom i ich rodzicom podczas Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

20 listopada uroczystego otwarcia wystawy, które  odbędzie się w Parish Ministry Center - Centrum Parafialnym,  parafii Świętego Jana Brebeuf dokonał Dyrektor naszego Muzeum, dr Michał Bogacki. Przy parafii działa Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Niles. Tego dnia odbyła się także gala wręczenia nagród z okazji międzyszkolnego turnieju dla dzieci i młodzieży z okazji 1050-lecia chrztu Polski. To jednak nie wszystko!

Dyrektor naszego Muzeum wyląduje w Chicago już 15 listopada, a dzień później spotkał się z polonijnymi mediami w Muzeum Polskim w Ameryce. 17 listopada Dyrektor spotkał się z polonijnymi mediami, a także przeprowadził warsztaty dla nauczycieli. 18 i 19 listopada dr Michał Bogacki spotka się z uczniami i przeprowadził lekcje na temat początków państwa polskiego w Polskiej Szkole im. I.J. Paderewskiego. Wierzymy, że jest to początek owocnej współpracy między naszym Muzeum, a polskimi szkołami w innych krajach.

#chrzest #historia #Chicago #polonia