Rodzinna Niedziela w Muzeum - puzzle historyczne

Na zdjęciu pudełko z puzzlami historycznymi, dzięki którym poznacie historię początków państwa polskiego.

23 października odbyła się kolejna "Rodzinna niedziela w Muzeum". Wydarzenie to organizowaliśmy w ramach finisażu wystawy "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna". Tym razem zaprosiliśmy rodziców z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat.

Rodzinne niedziele w naszym Muzeum to już tradycja. Ta ostatnia dotyczyła początków państwa polskiego, o których dzieci dowiadywały się z ... puzzli historycznych! Puzzle "Początki państwa polskiego", stworzone przez Qbum, przeznaczone są dla dzieci w wieku 5+. Nie są to jednak zwykłe puzzle. To kolorowe pudło, oprócz 84 dużych elementów, zawiera legendy i informacje o ważnych wydarzeniach z początków państwa polskiego, grę ćwiczącą spostrzegawczość oraz specjalny kod, który pozwoli pobrać ze strony kolorowanki i gry utrwalające wiadomości zawarte na puzzlach. Zarówno sama ilustracja, jak i informacje umieszczone na pudełku były dla nas punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o początkach państwa polskiego.

fot. MPPP w Gnieźnie

#rodzinna #weekend #październik #początki