Otwarcie wystawy ”Chrzest 966. U źródeł Polski” w Brazylii!

Niedawno Adam Bąkowski (bibliotekarz MPPP w Gnieźnie) otworzył wystawę w Rzymie, a za chwilę będzie można ją oglądać w Brazylii, fot. MPPP w Gnieźnie.

10 października nasza mobina wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski" została otwarta w Brazylii! Ekspozycja była zaprezentowana przy okazji wizyty Dyrektora Biura Bezpieczeństwa Narodowego, pana Pawła Solocha w siedzibie Ambasady Polskiej w Brazylii.

W tym samym czasie odbyła się także zaplanowana uroczystość inauguracji i wyświęcenia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, wybudowanego w grudniu 2015, przed budynkiem Ambasady. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz Brazylii, korpusu dyplomatycznego, lokalnej Polonii, polscy misjonarze oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Polski.

Zapraszamy wszystkich przebywających w tym czasie w Brazylii do obejrzenia naszej wystawy.

#Chrzest #Brazylia #966 #1050