”W gnieźnieńskim grodzie” na Festiwalu aplikacji i gier mobilnych

Najmłodsi są pod największym wrażeniem naszej aplikacji, fot. FOTOSTUBE

1 października 2016 r. w Przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników (Warszawa) pokazywaliśmy aplikację "W gnieźnieńskim grodzie", którą stworzyła Magdalena Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obsługi i Edukacji) wraz z 3R STUDIO. Wszystko to w ramach I Festiwalu aplikacji i gier mobilnych.

Ambicją festiwalu jest integracja instytucji edukacyjnych i instytucji kultury wokół tematu aplikacji mobilnych oraz wymiana doświadczeń związanych z tworzeniem i promocją aplikacji mobilnych i stosowaniem ich podczas warsztatów edukacyjnych. Festiwal organizowany jest przez Fundację CULTUREshock.

W gnieźnieńskim grodzie” to interaktywna makieta wczesnośredniowiecznego gnieźnieńskiego grodu w technologii mobilnego 3D oraz Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości). Jesteśmy jednym z pierwszych Muzeów w Polsce, które stworzyło aplikację w tej technologii. Dużą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych jest nauka historii poprzez zabawę z aplikacją oraz książką "W Gnieźnieńskim grodzie". Aplikacja działa też z książką "Tysiąc lat temu w Gnieźnie", którą możecie kupić odwiedzając nasze Muzeum, bądź przez Internet (szczegóły znajdziesz TUTAJ).

fot. MPPP w Gnieźnie

#aplikacje #technologia #gród #3D #historia