Warsztaty w ramach projektu ”Twoja szkoła to niezła sztuka”

Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie), fot. MPPP w Gnieźnie

Od 7 września do 22 października 2016 r.  uczestniczymy jako partnerzy w projekcie "Twoja szkoła to niezła sztuka", którego głównymi organizatorami jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego. Jest to wydarzenie, które ma na celu popularyzację architektury gnieźnieńskiego modernizmu wśród młodzieży.

14 października o godz. 10.00 odbyły się warsztaty z licealistami w ramach tego projektu, polegające na przygotowaniu do zainstalowania zebranych przez nich artefaktów (zdjęć, dokumentów) na holu głównym naszego Muzeum. Uczniowie pokażą w ten sposób swoje spojrzenie na tematykę modernizmu, a także rozpoczną dyskusję na temat tego zjawiska w architekturze, w Gnieźnie.

Prowadzenie: Kamila Kasprzak oraz Paweł Bartkowiak (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego), a także Magda Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obslugi Wystaw i Edukacji) i Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia Edukacyjna)

Cały program projektu "Twoja szkoła to niezła sztuka" znajduje się TUTAJ.

fot. MPPP w Gnieźnie

#instalacja #modenizm #muzeum #gniezno