Warsztaty dla laureatów konkursu ”Tu powstała Polska – Chrzest Polski”

Nasze Muzeum z przyjemnością włącza się do konkursów organizowanych przez inne jednostki, fot. MPPP w Gnieźnie

15 września 2016 r. w godz. 12.30-14.30 nasze Muzeum odwiedzili laureaci konkursu  "Tu powstała Polska – Chrzest Polski" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Dla zwycięzców przygotowaliśmy kilka historycznych atrakcji, które wzbogaciły ich dużą już wiedzę o początkach państwa polskiego.

W ramach specjalnego zwiedzania Muzeum opowiedzieliśmy o pierwszych władcach i najważniejszych wydarzeniach związanych z początkami naszego kraju. Porozmawialiśmy o tym, jak wyglądało życie codzienne i dworskie w tamtych czasach. Podczas warsztatu "O początkach państwa polskiego" uczestnicy napisali tekst łaciński i stworzyli miniaturę ze średniowiecznego kodeksu.

#konkurs #nagrody #muzeum #historia