Otwarcie wystawy ”Chrzest 966. U źródeł Polski” w Rzymie

fot. Instytut Polski w Rzymie

Nasza wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski" została pokazana w stolicy Włoch! 16 września 2016 r. o godzinie 17.00 w Instytucie Polskim w Rzymie przy Via Vittoria Colonna 1 odbyło się jej uroczyste otwarcie, w którym  uczestniczył współautor wystawy Adam Bąkowski (Bibliotekarz MPPPG).

Wystawę można było zwiedzić w obecności Adama Bąkowskiego, który przygotował na tak wyjątkową okazję specjalne oprowadzanie oraz wykład popularno-naukowy pt. "Dlaczego Mieszko przyjął chrzest i co z tego wynikło?", który uczestnicy wysłuchiwali z zaciekawieniem. Wykład został wygłoszony po wspólnym zwiedzaniu ekspozycji. Plansze zostały przetłumaczone na język włoski.

Na otwarciu obecni byli: Ambasador Tomasz Orłowski, Marek Szczepanowski - Zastępca Dyrektora Instytutu Polskiego w Rzymie, Danuta Stryjak, dyrektor Szkoły Polskiej wraz z nauczycielami i uczniami.

Wystawa będzie można oglądać do 31 października 2016 r.

Wszystkich, którzy w tym czasie będą przebywali we Włoszech serdecznie zapraszamy!

#wystawa #mobilna #Włochy #966