Otwarcie wystawy ”Chrzest 966. U źródeł Polski” w stolicy Bułgarii

Dyrektor naszegomu Muzeum, dr Michał Bogacki, otworzył wystawę w Sofii, fot. Instytut Polski w Sofii

1 września o godz. 18.00 (czyli 17.00 czasu polskiego) w galerii Instytutu Polskiego w Sofii (Bułgaria) odbyło się otwarcie wystawy "Chrzest 966. U źródeł Polski".  Otwarcia dokonał dyrektor Instytutu pan Jarosław Godun.

Na wernisażu wystawy obecny był również dyrektor naszego Muzeum – dr Michał Bogacki, który wygłosił krótki wykład popularnonaukowy pt. "Przyczyny, przebieg i znaczenie chrystianizacji ziem polskich". Nie zabrakło także nawiązań do dziejów Bułgarii. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polonii oraz zainteresowani kulturą i historią naszego kraju mieszkańcy Sofii. Wystawa została specjalnie przetłumaczona na język bułgarski.

To kolejne miejsce na mapie świata, w którym można zobaczyć "Chrzest 966. U źródeł Polski". Wszystkich przebywających w Bułgarii zapraszamy do galerii Instytutu Polskiego w Sofii, gdzie wystawa będzie prezentowana do 30 września 2016 r.

Wkrótce pokażemy Wam zdjęcia z otwarcia naszej ekspozycji!

#wystawa #chrzest #966 #mobilna