Rodzinna niedziela w Muzeum – Tajemnice mieczy

Jak widać na fotografii powyżej - nie tylko dzieci świetnie bawią się na naszych rodzinnych niedzielach w Muzeum, fot. MPPPG

28 sierpnia (niedziela) 2016 r. poznawaliśmy tajemnice mieczy podczas kolejnej "Rodzinnej niedzieli w Muzeum" od godz. 11.00-13.00. Większość działań odbyła się na samej wystawie "MIECZE EUROPY", którą do tego dnia można było oglądać w naszym Muzeum.

Po przywitaniu i wprowadzeniu, wspólnie zastanawialiśmy się co to znaczy być odważnym i czy miecz jest potrzebny aby tę odwagę  zdobyć. Jak zobaczycie na relacji fotograficznej - trzeba było spojrzeć sobie w oczy, nie śmiać się i wytrzymać spojrzenie, co okazało się nie lada wyzwaniem! Następnie Dyrektor naszego Muzeum dr Michał Bogacki oprowadził uczestników po wystawie, dzięki któremu dzieci z rodzicami byli gotowi, by rozwiązać historyczny quiz, który wymagał także znajomości motywów związanych z mieczem w kulturze popularnej.

Nie zabrakło też miejsca na zabawy z mieczem! Uczestnicy mieli do dyspozycji repliki drewnianych mieczyków z Gdańska, a po krótkim instruktarzu jak stać, poruszać się i sparować uderzenia, dzieci w parach z rodzicami mogły wspólnie spróbować zabawy, która przypominała walkę.

Patronat medialny wydarzenia:

informacjelokalne.pl