Szkolenie, które odbyliśmy z wolontariuszami

Pracownicy Muzeum oraz wolontariusze podczas pracy nad mobilnym warsztatem muzealnym (fot. MPPPG)

Czat z Mieszkiem, a może z Dobrawą? Oto nowe pomysły, które są jednym z efektów szkolenia Design Thinking. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wyznaczył pracowników naszej instytucji, by wzięli udział w pilotażowym projekcie, który polega na uczestnictwie w cyklu szkoleń prowadzonych przez Design Thinking Poznań.

Do ostatniego etapu warsztatów zaangażowaliśmy naszych wolontariuszy, z którymi współpracowaliśmy już m.in. przy tworzeniu wystawy "Chrzest 966. U źródeł Polski". Tym razem licealiści pomogli nam wymyślić nowe propozycje - mobliny warsztat muzealny, dzięki któremu dotrzeć moglibyśmy do mieszkańców całej Polski i nie tylko. Pośród wielu pomysłów, które wypracowaliśmy, z największym entuzjazmem spotkał się czat z Mieszkiem i Dobrawą - miałaby to być lekcja muzealna skierowana dla szkół podstawowych. Uczniowie nie wychodząc z klasy mogliby połączyć się z naszym Muzeum i nauczyć się historii poprzez rozmowę z historycznymi postaciami, które wcześniej wybiorą nauczyciele. Generowanie pomysłów było tylko jednym z efektów szkolenia, a tym najważniejszym było zapoznanie się z metodą Design Thinking, która ma na celu ułatwić nam pracę nad wszystkimi wyzwaniami, które podejmujemy.

Design Thinking Poznań tworzy programy, które pomagają firmom, instytucjom i organizacjom, rozwijać nowe strategie, usługi i produkty. Poprzez pracę warsztatową wyznaczyliśmy cele i nowe sposoby dotarcia do różnych odbiorców. Jednym z końcowych elementów szkolenia jest stworzenie nowego projektu i praca nad nim metodą Design Thinking, czyli kreatywnego, projektowego myślenia.

Poniżej przedstawiamy fotorelację ze szkolenia z licealistami, które odbyło się 22 lipca 2016 r.

#szkolenie #warsztaty #design #thinking