Warsztaty kaligraficzne w naszym Muzeum

Skupienie i koncentracja uczestników robiła wrażenie! fot. MPPP w Gnieźnie

3 i 4 września 2016 r., w naszym Muzeum odbyły się dwudniowe warsztaty kaligraficzne dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach programu edukacyjnego do wystawy "Chrzest – św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna".

W trakcie ośmiu godzin pracy (zajęcia trwały przez dwa dni po 4 godziny) uczestnicy zapoznali się z techniką pisania oraz obsługą pióra ze stalówką i tuszem. Przećwiczyli także pisanie kolejnych liter alfabetu. Zajęcia poprowadziła Olga Paszkowska, która zajmuje się kaligrafią od 10 lat i jest absolwentką czteroletnich kursów w Szkole Kaligrafii i Iluminacji Barbary Bodziony w Krakowie. Pani Olga wykazała się dużą cierpliwością i zachęciła uczestników do bardzo intensywnej pracy nad techniką pięknego pisania. Mamy nadzieję, że uczestnicy przekonali się o tym, iż kaligrafii może nauczyć się każdy, a sztuka pisania stanie się dla niektórych z naszych Gości pasją na całe życie!

Na warsztaty obowiązywały zapisy, a lista bardzo szybko została zamknięta. Jeśli chcecie jako pierwsi dowiadywać się o organizowanych przez nas tego typu działaniach, możecie zapisać się do naszego newslettera - wystarczy wpisać swój adres e-mail w stopce naszej srony internetowej.

Ćwiczenia to najtrudniejszy etap warsztatów, ale jaki piękny efekt! fot. MPPP w Gnieźnie
Zestaw uczestnika warsztatów kaligraficznych robi wrażenie, fot. MPPP w Gnieźnie
Mimo drugiego dnia ćwiczeń - uśmiech ciągle gościł na twarzach uczestników, fot. MPPP w Gnieźnie
fot. MPPP w Gnieźnie