Otworzyliśmy wystawę ”Świat Piastów z klocków Lego”

Mali Goście naszego Muzeum oglądają jedną z makiet - Gród Kłecko (fot, MPPPG)

Klocki LEGO i Piastowie - co łączy te dwa tematy? Wystawa, którą 17 lipca 2016 r. o godz. 11.00, otworzyliśmy w naszym Muzeum w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Przekonani o tym, że Wasze dzieci uwielbiają budować z klocków LEGO, chcieliśmy pokazać im niezwykle ciekawy Świat Piastów.

Wystawa zorganizowana została przez Bartosza Borowiaka, kolekcjonera i autora tej ekspozycji. Ponad rok temu Bartosz Borowiak pokazywał w naszym Muzeum Gród Kłecko z klocków LEGO - jego kolekcja jednak się powiększyła. Liczba zainteresowanych tą tematyką była ogromna, o czym możecie przekonać się oglądając naszą fotorelację.

Ekspozycję otworzył Dyrektor naszego Muzeum, dr Michał Bogacki, który następnie opowiedział dzieciom i ich opiekunom o ciekawych historiach i legendach, które Goście mogli zobaczyć na mini-makietach. Usłyszeć można było o chrzcie Mieszka I, koronacji Bolesława Chrobrego oraz o Popielu i myszach. Klocki LEGO zostały poskładane w historie, które rzeczywiście się wydarzyły, ale nie zabrakło też legend. Chętni mogli poczekać na swoją kolej w warsztatach, podczas specjalnego oprowadzania Dyrektora Muzeum, po wystawie MIECZE EUROPY.

Tego dnia najmłodsi mogli uczestniczyć także w specjalnie przygotowanych warsztatach z wykorzystaniem zabawek i zagrać w ogromną grę planszową z atrakcyjnymi nagrodami. Na otwarciu ekspozycji przeważała ilość dzieci i ich rodziców, ale znaleźli się także dorośli pasjonaci klocków LEGO i historii Polski, którą przekazuje się w nietypowy sposób.

Warsztaty odbędą się jeszcze 20 i 23 lipca w Muzeum, a 24 lipca na Rynku w Gnieźnie.

Zachęcamy do zapisów na warsztaty, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona: edukacja@muzeumgniezno.pl | 61 426 46 41 w. 221

Szczegółowy program warsztatów znajdziecie TUTAJ

Organizatorem wystawy jest Bartosz Borowiak oraz Miasto Gniezno.
Wystawa odbywa się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna.

Bartosz Borowiak (autor wystawy) oraz dr Michał Bogacki (Dyrektor MPPPG) podczas otwarcia wystawy
Dyrektor Muzeum oprowadza po wystawie
Dyrektor Muzeum oprowadza po wystawie \\\\