Otworzyliśmy wystawę w Kanadzie!

Światowe tournée naszej wystawy "Chrzest 966. U źródeł Polski" trwa! Dnia 31 maja 2016 r. wystawę uroczyście otwarto w Teatrze Cieszyńskim (Těšín Theatre). Prawie miesiąc później wystawę można było oglądać aż w Kanadzie!

W Kraju Klonowego Liścia nasza wystawa została pokazana podczas Dnia Polskiego w Mississaudze (Mississauga Polish Day) 25 czerwca. Była to masowa impreza z udziałem do 50 tysięcy osób wśród publiczności. Dzień Polski to bardzo ważne wydarzenie dla Polaków, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju - w Mississauga mieszka duża społeczność polskiego pochodzenia, większość z emigracji końca XX wieku. Motto miasta Missisauga brzmi:

Duma z naszej przeszłości, Wiara w naszą przyszłość

(Pride in our past, Faith in our future)

Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy w takim miejscu pokazać wystawę "Chrzest 966. U źródeł Polski" , która znakomicie wpisuje się w motto miasta. Cieszymy się, że Polacy za granicą wspólnie z nami przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o historii naszego kraju.

Ekspozycja została także pokazana podczas dorocznego przyjęcia wydawanego przez Konsula Generalnego, wspólnie
z Radcą Handlowym RP w Kanadzie i Kanadyjsko-Polską Izbą Handlową.
Spotkanie miało na celu podsumowanie roku współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Kanadą. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyło około 300 uczestników, w tym deputowanych do Parlamentu Kanady i prowincji Ontario. Organizacją wystawy zajął się konsul Andrzej Szydło. Wystawa z tej okazji została przetłumaczona na język angielski przez dra Tomasza Frydla i przygotowana przez Konsulat Generalny RP w Toronto.

"Chrzest 966. U źródeł Polski", czyli wystawa, która powstała we współpracy z I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, cieszy się dużym zainteresowaniem. Do końca roku pokażemy ją prawdopodobnie w Szwecji, w stolicy Wenezueli i na siedmiu Wyspach Karaibskich oraz w Norwegii.

O wszystkich przystankach podróży naszej wystawy będziemy informować na bieżąco!

#chrzest #966 #kanada #polonia