Rozpoczęliśmy współpracę z twórcami gry ”WYRAJ”

Z przyjemnością informujemy, że oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z twórcami niezwykłej gry, do której świata serdecznie Was zapraszamy.

Niedawno zgłosił się do nas jeden z twórców tej gry, Patryk Mikołajczyk, który poprosił o wsparcie merytoryczne ze strony naszego Muzeum. Wspieramy popularyzowanie wiedzy o historii, a tym bardziej jeśli tak młodzi ludzie podchodzą bardzo profesjonalnie do zadań, które sobie wyznaczają. Nie ukrywamy, że bardzo zainteresowała nas także tematyka gry.

"Wyraj" to forma rozrywki, która ma na celu przybliżenie zwyczajów i wierzeń słowiańskich. Użytkownik wcieli się w role dawnego Słowianina, narodzi się na nowo i stanie się częścią dawnego, wczesnośredniowiecznego świata. Pracownicy Działu Naukowego naszego Muzeum będą współtwórcami ciekawostek zawartych w grze. Udostępnimy także nasze zabytki, które twórcy "Wyraj" będą mogli sfotografować i zamieścić w grze. Tym samym historycy i archeolodzy Muzeum staną się odpowiedzialni za opisy merytoryczne niektórych eksponatów.

Nasz projekt polega na stworzeniu gry z gatunku RTS i cRPG, dostępnej za pomocą przeglądarki internetowej. Rozgrywka będzie składała się z wielu elementów, takich jak budowa wczesnośredniowiecznego grodu, pozyskiwanie i wykorzystywanie surowców oraz bezpośrednia rywalizacja z innymi graczami. Także konkurencja pomiędzy uczestnikami będzie odbywać się na kilku płaszczyznach (ekonomicznej, defensywnej, ofensywnej).

Twórcy gry "Wyraj"

Na efekty naszej współpracy będziecie musieli jeszcze poczekać, ale już teraz zapraszamy Was do testowania "Wyraj" i śledzenia poczynań twórców.

W części cRPG umożliwimy wykreowanie i doskonalenie własnej postaci. Użytkownik wcieli się w role dawnego Słowianina, narodzi się na nowo i stanie się częścią dawnego, wczesnośredniowiecznego świata.

Twórcy gry "Wyraj"

Zapraszamy na stronę internetową twórców TUTAJ

#gra #historia #rpg #rts #wyraj