Światowe Dni Młodzieży

Nasze Muzeum odwiedziło około 1000 osób z różnych stron świata (fot. MPPPG)

W ramach Światowych Dni Młodzieży nasze Muzeum odwiedziło około 1000 młodych odbiorcy historii, którzy mieli okazję zapoznać się z aktualnymi wystawami. Uczestnicy tego wydarzenia odwiedzili nas 23 lipca i mogli bezpłatnie oglądać wszystkie ekspozycje, a także uczestniczyć w warsztatach przy wystawie "Świat Piastów z klocków Lego".

Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików, które zapoczątkował Jan Paweł II w 1985 r. W tym czasie młodzież ma okazję spotkać wierzących z innych krajów i wspólnie modlić się. Pozytywną atmosferę oraz radość, którą emanują Ci młodzi ludzie można było poczuć także w Gnieźnie. Organizatorzy ŚDM zaaranżowali grę miejską, dzięki której uczestnicy mogli zpaoznać się z najważniejszymi punktami na mapie Gniezna. Wśród elementów tej gry nie mogło zabraknąć wizyty w naszym Muzeum, która spotkała się z pozytywnymi ocenami młodzieży z całego świata.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Światowych Dni Młodzieży i pozostałym Gościom, którzy tego dnia odwiedzili nasze Muzeum i wspólnie z młodzieżą oglądali wystawę "Początki Państwa Polskiego"  w języku angielskim oraz francuskim. Wystawa "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna", a także "Gniezno w dawnych wiekach" i nowe wystawy czasowe: "Świat Piastów z klocków Lego" oraz "MIECZE EUROPY" posiadały podstawowe informacje o eksponatach w języku angielskim.

#młodzież #świat #muzeum #festiwal