Nasza wystawa została otwarta w Czechach!

Nasza wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski" jest pokazywana w muzeach, domach kultury, a w Noc Muzeów odwiedziło ją blisko 6 tysięcy osób w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Choć ekspozycja była prezentowana już w murach teatru (w Teatrze Wielkim w Poznaniu), to jednak poza granicami naszego kraju wystawiliśmy ją po raz pierwszy!

Dnia 31 maja 2016 r. wystawę uroczyście otwarto w Teatrze Cieszyńskim (Těšín Theatre). Na wernisażu zjawiło się bardzo dużo ludzi, w tym oczywiście Polacy, którzy byli zadowoleni, że  z okazji 1050-tej rocznicy Chrztu Polski także w Czechach popularyzuje się wiedzę o Mieszku I i nie tylko.

Teatr w Czeskim Cieszynie będzie prezentował "Chrzest 966. U źródeł Polski" do 15 czerwca 2016 r., a następnie ekspozycja zostanie przeniesiona do szkół polskich znajdujących się w Czechach. Przypominamy, że wystawę współtworzyli licealiści z I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, dlatego wierzymy, że ich świeże podejście do tematu Chrztu Polski świetnie sprawdzi się wśród odwiędzającej wystawę młodzieży.

Zapraszamy tym razem do Czech! Do jedynego teatru na świecie, w któym działa profesjonalna scena polska.

W galerii znajdziesz artykuł o opisujący wernisaż wystawy.

#chrzest #wernisaż #czechy #966