Regał z książkami artystycznymi

fot. MPPPG

W sobotę 11 czerwca zwiedzający mieli okazję zrobić książkę artystyczną, na warsztatach przygotowanych przez koordynatorów projektu REGAŁ. Cóż to takiego? REGAŁ to cykl spotkań z książką autorską, czyli dziełem unikatowym, jedynym w swoim rodzaju, często wydawanym w pojedynczym tylko egzemplarzu. Jest to rodzaj wystawy objazdowej, którą dopełniają spotkania z autorami książek i warsztaty.

Regał z tymi niezwykłymi dziełami zostanie w naszym Muzeum do połowy lipca. Zapraszamy serdecznie do sali edukacyjnej naszego Muzeum, gdzie można przyjrzeć się im z bliska.

Podczas sobotniego spotkania uczestnicy warsztatów wykonali nietypową księgę w formie gigantycznego leporello,czyli kartek składanych w formie harmonijki. Dzieło warsztatowiczów można oglądać także na regale z książkami. Zapraszamy!

#książki #rodzinnie #weekend #warsztaty