Obraz dla Małej Marty wylicytowany!

Pani Natalia Berek z córką po wylicytowaniu obrazu

Dziękujemy Wam w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia "Żyrafa" za udział w Festynie Rodzinnym "SERCE - SERCU Mała Marta Życia Warta", do którego udziału zaproszono także nasze Muzem. Festyn odbył się 5 czerwca 2016 r. na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie. Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy potrzebnych na leczenie 5-cio letniej Marty. Więcej o historii zmagań tej małej dziewczynki i jej rodziców z chorobą przeczytacie TUTAJ.

Zdecydowaliśmy się przekazać na aukcję obraz, który powstał podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Jak mówiła w trakcie licytacji Lidia Piotrowska-Cześnik, konserwatorka zabytków w naszym Muzeum, dzieło zostało stworzone przez około 100 osób!

Obraz, który podarowaliśmy na aukcję to wspólne dzieło innych dzieci i ich rodziców, które powstało podczas tegorocznej Nocy Muzeum. To ich wizja obrazu "Ofiarowanie korony Piastowi" autorstwa XIX-wiecznego malarza (Witolda Pruszkowskiego), który znajduje się w naszych zbiorach. W czasie Nocy wspólnie ze Stowarzyszeniem "Żyrafa" zbieraliśmy pieniądze na pomoc Marcie.

Dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - dr Michał Bogacki

Obraz został wylicytowany przez mieszkankę Wrześni, panią Natalię Berek, której córka brała udział w jego tworzeniu. Jak sama przyznała, nie ma gdzie ustawić tak dużego obrazu więc chciałaby pozostawić go w Gnieźnie, prawdopodobnie w jednym z gnieźnieńskich przedszkoli. Kwota jaką wylicytowała Pani Natalia to 400 zł i w całości zostanie przekazana na leczenie Małej Marty.

Mamy nadzieję, że pieniądze zebrane podczas całego wydarzenia pozwolą Marcie i jej rodzinie pokryć koszty leczenia.

Poniżej możecie zobaczyć jak malowano obraz podczas Nocy Muzeów.

#pomagamy #aukcja #małamarta #gniezno