Spotkanie z prawdziwym pasjonatem!

Wojciech Śmielecki podczas Nocy Muzeów 2016 - oprowadzanie po wystawie "Św. Wojciech. Jego kult na przestrzeni wieków" (fot. MPPPG)

Dnia 30 maja o godz. 17.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które organizujemy razem z Instytutem Kultury Europejskiej (IKE). Jest to zarazem ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą - konwersatoria ponownie odbywać będą z początkiem roku akademickiego.

Tym razem wysłuchaliśmy historii prawdziwego pasjonata, Wojciecha Śmieleckiego, który słynie z kolekcjonowania wszystkiego co związane jest z jego imieniem, ale nie tylko! Prowadzący opowiedział o swojej imponującej kolekcji znaczków z wizerunkiem patrona Polski, a także oprowadził po swojej wystawie. Wojciech Śmielecki pasję do zbierania odziedziczył po swoim ojcu, Julianie Śmieleckim, który jest autorem zdjęć dokumentującym podpalenie katedry gnieźnieńskiej w 1945 r.

Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali historii prawdziwego pasjonata, któy z chęcia pokazywał swoje niesamowite zbiory.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych!

Zobacz fotorelację na portalu e-gniezno TUTAJ

#GKH #konwersatoria #gniezno #historia #filatelistyka