Młodzieżowe dni historii - zobacz jak wyglądała historyczna rywalizacja

Fot. MPPP w Gnieźnie

Młodzieżowe Dni Historii także w tym roku odbyły się w naszym Muzeum. Młodzież wzięła udział w historycznej rywalizacji dnia 19 maja w godz. 8.00-12.00, w ramach której odbyło się zwiedzanie wystawy stałej „Początki Państwa Polskiego” oraz wystawy czasowej „Chrzest- św. Wojciech- Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna”.

Młodzieżowe Dni Historii to cykliczna impreza historyczna dla uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z Gniezna i okolic. W tym roku MDH odbywały się pod hasłem „Życie codzienne w kraju Mieszka”. Młodzież, która przybyła do naszego Muzeum, by sprawdzić swoją historyczną wiedzę,  musiała wykazać się także umiejętnością współpracy, czy sprawnością manualną oraz bystrością umysłu w podejmowaniu działań. Uczestnicy poznali także aktywności  związane z życiem codziennym w średniowieczu: ucierali mąkę na żarnie, szyli woreczki na mąkę, czy tkali na krośnie.

Na koniec wicedyrektor naszego Muzeum, Tomasz Sawicki, wręczył nagrody i wyróżnienia dla młodych historyków:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

MDH zorganizowały i koordynowały nauczycielki historii z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie:

Małgorzata Stefańska oraz Anna Dziel: doradca metodyczny nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie

Marta Karalus-Kuszczak: koordynator (MPPPG)

Fot. MPPP w Gnieźnie

#edukacja #MDH #młodzież #młodzieżowe #historia