Zobaczcie zdjęcia z Nocy Muzeów - przeżyjmy to jeszcze raz!

fot. MPPPG

Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie, które przeżywać możemy tylko raz w roku. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić, iż Wasz wieczór upłynął w naszym towarzystwie, z historią, kulturą i sztuką.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zaangażowanie w działania, które dla Was przygotowaliśmy.

Spróbujcie odnaleźć siebie na zdjęciach z takim powodzeniem, z jakim odkrywaliście tajemnice naszego Muzeum.

Dla tych, którzy nie mogli dotrzeć - przedstawiamy program naszych wydarzeń na Nocy Muzeów:

1. „Jedyne takie” oprowadzanie po Muzeum | 17.00-24.00 | specjalne oprowadzanie po wystawach stałych i czasowych - niecodzienne spotkanie z zabytkami.

2. Konfrontacje muzealne. Historyk kontra historyk sztuki. Archeolog kontra historyk | 19.00 oraz 21.00 | słowne potyczki na muzealnym ringu, przy wystawach „Piastów malowane dzieje” oraz „Początki państwa polskiego”.

3. „Gniezno. Czy pamiętasz?”. Wystawa ponad 300 archiwalnych fotografii Gniezna | Podczas Nocy Muzeów wystawą zaopiekowali się członkowie Klubu Przyjaciół naszego Muzeum, którzy posiadają szczególną wiedzę na temat miasta, w którym żyją.

4. „Muzealni odkrywcy” – zwiedzanie z przygodami! | specjalnie przygotowana trasa zwiedzania dla małych i dużych odkrywców

5. „Koronacja po raz pierwszy, po raz drugi – sprzedane!” – wielkie malowanie obrazu na aukcję charytatywną

6. „Podróże w czasie” - historyczna gra, opowieści o św. Wojciechu i nie tylko!

7. Kiermasz książek

#muzeum #zwiedzanie #gniezno #nocmuzeów