Gnieźnieńska oficyna wydawnicza Jana Bernarda Langego

fot. MPPP w Gnieźnie

Gnieźnieńska oficyna wydawnicza Jana Bernarda Langego

cena: 15,00

_________________________________________________________________________________________________

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 208 | e: sklep@muzeumgniezno.pl

Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego postanowienia TUTAJ

Autor: Elżbieta Urbaniak
Gniezno 2013

ISBN 978-83-61391-56-2

PUBLIKACJA ELEKTRONICZNA:

POBIERZ PLIK ► Gnieźnieńska_oficyna_wydawnicza_Jana Bernarda_Langego [plik PDF 13,5 MB]

Książka dr Elżbiety Urbaniak (MPPP) dla miłośników historii i nie tylko – losy prywatnego wydawnictwa i drukarni na tle życia kulturalnego Gniezna drugiej połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku. Publikacja zawiera katalog druków oficyny J. B. Lange.

Oficyna wydawnicza Jana Bernarda Langego działała w Gnieźnie pod tym szyldem w latach 1849–1940. Najdłużej siedziba znajdowała się przy Rynku nr 8.