Skorzystaj z biletu łączonego!

fot. MPPP w Gnieźnie

Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski zachęcamy do skorzystania z łączonego biletu, który proponujemy wraz z trzema innymi, niezwykle interesującymi muzeami.

Na pewno nie ominął Ciebie fakt, że w tym roku obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Wiele instytucji przedstawia swoją interpretację tego ważnego dla historii naszego kraju wydarzenia. Jednak to właśnie nasze Muzeum oraz Muzeum  Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, wychodząc naprzeciw potrzebom  wszystkich  kochających  podróże i historię, proponuje wyjątkową, jubileuszową promocję.

Na czym ona polega?

Kupując bilet łączony w jednej z placówek biorącej udział w promocji, przysługuje Ci tańszy o 50% bilet wstępu do pozostałych muzeów (wedle cennika konkretnej placówki). I tak na przykład kupując w naszym Muzeum rocznicowy bilet po normalnej cenie biletu wstępu, po jego okazaniu w kolejnych placówkach zapłacisz połowę mniej. Na specjalnie przygotowanym z tej okazji bilecie wstępu każde muzeum pozostawi pamiątkową, unikatową pieczęć.

Promocja dotyczy gości zwiedzających indywidualnie – promocja nie obejmuje biletów grupowych.

Pełny regulamin promocji znajduje się TUTAJ

Odwiedzając nasze Muzeum, zobaczycie niezwykłą wystawę „Chrzest – św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna”. Najbardziej wyjątkowym spośród wszystkich zabytków jest Kodeks Matyldy (Odro Romanus), będący prezentem księżnej dla króla polskiego Mieszka II. Najprawdopodobniej nigdy nie był on w Polsce. Słynna miniatura prezentująca Matyldę wręczającą Mieszkowi cenną księgę reprodukowana jest niemalże w każdym podręczniku historii. Wizyta w MPPPG od połowy kwietnia do początku czerwca tego roku to niepowtarzalna okazja aby zobaczyć te wyjątkowy zabytek na żywo!

Centralne miejsce całej kompozycji wystawy zajmuje oczywiście gnieźnieńska katedra, której poświęcono znaczną część wystawy.  Stanowiła ona ważne centrum duchowe nowego organizmu państwowego i miejsce pierwszych pięciu królewskich koronacji. Na wystawie ukazana jest przede wszystkim w kontekście rozwijającej się wokół niej kultury, której oddziaływanie zdecydowanie wykracza poza czasowe ramy naszej prezentacji. Wystawie towarzyszy specjalnie przygotowana aplikacja mobilna. W kasie MPPP można wypożyczyć tablety z mobilnym przewodnikiem QRTag. Rocznicowy bilet łączony upoważnia do wstępu na wszystkie wystawy odbywające się w budynku MPPPG.

Promocja trwa od 12 kwietnia – 18 grudnia 2016 r.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły:

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie:
www.muzeumgniezno.pl
t: 61 426 46 41 w. 210 e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy:
www.lednica.pl
t: 61 427 50 10 w. 200 e: sekretariat@lednica.pl

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu:
www.muzarp.poznan.pl
t:+48 61 852 82 51 e: zwiedzanie@muzarp.poznan.pl

Rezerwat Archeologiczny „Genius loci”: