Jak w Gnieźnie królów koronowano

Autor: Jarosław Gryguć

cena: 11

Autor zabiera nas w barwną podróż w czasie do wczesnośredniowiecznego Gniezna. Prowadzi ona od legendarnych początków, poprzez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu, aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków. W trakcie tej narracji czytelnik poznaje życie codzienne zwykłych mieszkańców grodu, takich jak rzemieślnicy, kupcy, ale też tych, którzy tworzyli drużynę książęcą. W książce nie zabrakło również ważnych dla miasta wydarzeń oraz związanych z nimi zabytków. Na jednej ze stron można znaleźć ilustrację prezentującą sposób wykonania Drzwi Gnieźnieńskich, najcenniejszego zabytku sztuki romańskiej w Polsce. Rysunki ukazują wiele innych wartościowych przedmiotów z przeszłości, większość z nich to eksponaty z wystaw w Muzeum PPP w Gnieźnie.

O AUTORZE: Jarosław Gryguć jest absolwentem Wydziału Grafiki PWSSP w Poznaniu. Od ponad piętnastu lat ilustruje książki dla dzieci i młodzieży, głównie o tematyce historycznej. Jest również autorem kilku książek z tego zakresu. Współpracuje z placówkami naukowym, przygotowując dla nich rysunkowe rekonstrukcje obiektów archeologicznych. Zajmuje się również projektowaniem graficznym i fotografowaniem architektury.

Zamów książkę:

t: 61 426 46 41 w. 208 | e: danuta.gasiorowska@muzeumgniezno.pl