Jak w Gnieźnie królów koronowano?

cena: 11,00

_________________________________________________________________________________________________

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 208 | e: sklep@muzeumgniezno.pl

Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego postanowienia TUTAJ

Autor: Jarosław Gryguć
Konsultacje: zespół MPPP w Gnieźnie

230x270 mm, 24 s., oprawa broszurowa
ISBN 978-83-943753-0
Gniezno 2015

Jacy naprawdę byli pierwsi królowie Polski? Jak wyglądał typowy dzień z ich życia? Jakie mieli pasje i zainteresowania?

Takie pytania zadaje już nam we wstępie autor książki, by po chwili dodać, że na wiele z tych pytań nie poznamy prawdopodobnie nigdy odpowiedzi. Możemy jedynie snuć domysły. Pewnym natomiast jest to, że pierwszych pięciu królów Polski było koronowanych w Gnieźnie - to potwierdzone informacje, a historię tych koronacji przedstawia książeczka Jarosława Grygucia właśnie. Autor pokazał także jak przeszłość wpłynęła na teraźniejszość i co w Gnieźnie świadczy o tym, że kiedyś koronowano tu władców. Zachęcamy do lektury! Książeczka działa także z aplikacją mobilną W gnieźnieńskim grodzie, którą można pobrać TUTAJ.

O AUTORZE: Jarosław Gryguć jest absolwentem Wydziału Grafiki PWSSP w Poznaniu. Od ponad piętnastu lat ilustruje książki dla dzieci i młodzieży, głównie o tematyce historycznej. Jest również autorem kilku książek z tego zakresu. Współpracuje z placówkami naukowym, przygotowując dla nich rysunkowe rekonstrukcje obiektów archeologicznych. Zajmuje się również projektowaniem graficznym i fotografowaniem architektury.