SZTUKA I CZAS - ekspozycja czynna do 23 lutego!

Wystawę "Sztuka i Czas" prezentującą zbiory naszego Muzeum otworzyliśmy 6 listopada 2015 roku. Od tamtej pory ekspozycja cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dzieła, o których mowa poniżej będzie można oglądać jeszcze tylko przez miesiąc. Dziś przypominamy wernisaż wystawy dla tych, którzy nie mieli okazji przybyć na otwarcie tej niezwykłej wystawy.

(...) właściwie wystawa zaczyna się od tych kompozycji. Pierwszy to jest wielki gobelin Urszuli Plewki – Schmidt, na której możemy zobaczyć motyw przewodni „Taniec Śmierci” znajdujący się w oryginale w kościele Bernardynów w Krakowie, oraz miniatury zaczerpnięte z różnych dzieł sztuki, być może jest to nawiązanie do tytułu pracy „Notatnik”, która jest dla artystki swoistym pamiętnikiem z podróży przez czas i sztukę.

Dariusz Stryniak, kurator wystawy, źródło e.gniezno.pl

Sama wystawa pokazuje, że Gnieznu brakuje galerii, jako odrębnej instytucji lub sali, takiej w której pokazywano by istotną sztukę dziejącą się tu i teraz, gdzieś może poza tytułem wystawy „Sztuka i Czas”. Póki co warto zobaczyć otwartą właśnie wystawę w Muzeum początków Państwa Polskiego.

Jarosław Mikołajczyk, informacjelokalne.pl

Na wernisażu tłumnie zagościła także młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, która przygotowała film o powstaniu wystawy. Film także prezentowany jest na sali wystawowej.

Ramzes Temczuk, e-gniezno.pl

#muzeum #portrety #zwiedzanie #abakanowicz