Architektura w początkach państw Europy Środkowej

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 210 | e: sklep@muzeumgniezno.pl

Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego postanowienia TUTAJ

W dniach od 22 do 24 listopada 2017 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbyła się I Międzynarodowa Konferencja „Z dziejów architektury średniowiecznej Europy”, której tematem przewodnim była architektura w początkach państw Europy Środkowej. Konferencja była kontynuacją wcześniejszych, organizowanych od roku 2003 gnieźnieńskich spotkań, podczas których podejmowano problematykę architektury w okresie średniowiecza w Polsce. Wygłoszone referaty, zebrane w niniejszej publikacji, dotyczą różnych zagadnień odnoszących się do wczesnej architektury na terenie Czech, Węgier i Polski w świetle nowszego stanu wiedzy. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja spełni rolę forum wymiany wiedzy i poglądów na wybrane zagadnienia dotyczące wczesnych etapów rozwoju architektury murowanej w Europie Środkowej. / dr Tomasz Janiak, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Architektura w początkach państw Europy Środkowej / Architecture in the Early Period of Central European States
redakcja: Tomasz Janiak, Dariusz Stryniak
format 170x238 mm