Lubię poniedziałki w Muzeum!

Rewolucyjna propozycja Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie! Podczas, gdy większość tego typu instytucji można zwiedzać przez sześć dni w tygodniu, gnieźnieńskie Muzeum chce być czynne cały tydzień. Do tej pory ekspozycje prezentujące korzenie Rzeczpospolitej można było podziwiać od wtorku do niedzieli. Teraz będą dostępne także w poniedziałki.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wprowadza ten pomysł pilotażowo na okres od 1 kwietnia do 30 czerwca. W tym czasie Muzeum będzie czynne w godzinach 9:00 - 18:00.

Dyrektor Muzeum, dr Michał Bogacki, przekonuje, że to przede wszystkim wyjście na przeciw oczekiwaniom gości odwiedzających legendarną pierwszą stolicę Polski.

- Kiedyś w muzeach były powszechne kapcie, one zniknęły. Do dziś większość muzeów jest nieczynnych w poniedziałek, także chcemy to zweryfikować, czy ma to sens - dodaje dyrektor Bogacki.

Wstęp do Muzeum od poniedziałku do soboty jest płatny, według obowiązującego cennika. Za to w niedzielę ekspozycje można zobaczyć bezpłatnie.

#Muzeum #Zwiedzanie